Basında Biz
Türkiye''deki Bütün İstasyonlar Hedef Kitlemiz
SiberCOM Yazılım Genel Müdürü Cem Akkuş, Türkiye’deki 10 binden fazla istasyonun tümünün hedef kitlesi olduğu bilinciyle çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, Intellegent Fueling Systems firması ile yurt dışındaki faaliyetlerine hız kazandırmayı planladıklarını sözlerine ekledi.
 
Şirketinizin kuruluşu ve faaliyeti hakkında bilgi verir misiniz?
SiberCOM Yazılım, 2000 yılından bugüne enerji sektörüne bilişim çözümleri üreten bir yazılım evidir. Akaryakıt istasyonlarının tüm yönetim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yazılım ürünleri geliştiren ve yüksek teknolojiyi istasyon yönetimine taşıyan yapısıyla SiberCOM Yazılım kısa zamanda yurt çapında yaygın bir müşteri kitlesine ulaşmıştır.
 
Sunmakta olduğunuz ürün ve hizmetler ile ilgili bilgiler verir misiniz?
Amacımız yüksek teknolojiyi istasyonların hizmetine sunmak olduğu için birden çok dalda çalışmak durumundayız. Bu bağlamda SiberPET adlı ürünümüz bir istasyondaki tüm ticari faaliyetleri (vardiya, veresiye, kasa, stok, cari, ön muhasebe vs.) yürütürken, SiberSHOP ile market yönetimini, SiberPUMB ile otomasyon satışlarıyla ilgili analizleri, nerede olurlarsa olsunlar müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. WebExtre uygulamasını Türkiye’de ilk başlatan firma olarak istasyonun veresiye müşterilerine internetten ekstre alma imkanı sağlıyoruz. SberPUMB, PocketPC sürümüyle müşterilerimiz istasyon dışından ve hatta yurt dışından cep telefonlarıyla anlık satışları, tank seviyelerini ve pompacı performans değerlerini izleyebiliyorlar. Programlarımız SMS aracılığıyla, vardiya sonuçlarını müşterilerimize bildirme, borcunu geciktiren müşterilere uyarı gönderme, filo araçlarının aldığı akaryakıtı şirkete bildirme gibi fonksiyonları da yerine getirmektedir.
 
Şirketinizin kısa ve uzun vadede hedefleri nelerdir?
Şirketlerin özellikle belli bir alanda uzmanlaşmış şirketlerin kendi faaliyet alanlarında en iyi olmaya çalışmak varken ilgisiz alanlarda iş yapmalarını doğru bulmuyorum. Bu bağlamda SiberCOM Yazılım kendi branşı olan akaryakıt sektörüne teknoloji üretimine devam edecektir. Ülkemizdeki 10 binden fazla istasyonun tümünün hedef kitlemiz olduğu bilinciyle çalışmalarımız sürecektir.
 
Yurtdışı faaliyetlerde bulunuyor musunuz? İşbirliği yaptığınız firmalar var mı?
Geçtiğimiz günlerde, Türkiye kökenli olup, Türki Cumhuriyetleri, Bulgaristan, Ukrayna, Romanya, Arnavutluk ve Kosova’da faaliyet gösteren Intellegent Fueling Systems firmasıyla, adı geçen ülkelerde birlikte hareket etme kararı aldık. Bu anlaşmayla yurtdışı faaliyetlerimizin hız kazanacağı düşüncesindeyiz.
Online Destek